свобода обмеження

Veröffentlicht: Februar 18, 2008 in Gedanken
Schlagwörter:, , , , , , , ,

– Чому так часто хочеться зробити щось дурне, щось, що "випадає за рамки нормального"… мені часом здається що я зв’язана, через всі закони і правила, і традиції, і що там ще "соціально визнане".
– То закони і правила завжди такими й залишаться, просто все залежить від сприйняття. Якщо ти почуваєшся обмеженою через суспільний устрій, може ти просто його недостатньо знаєш.
– Не думаю, що знаючи його краще, я краще почуватимуся…
– Та краще, може, й ні. Але все одно вільніше. Просто, якщо ти щось добре знаєш, воно вже не настільки незнайоме і "загрозливе". Правила ті ж і залишаються, але ти вже не на них звертаєш увагу як на найголовніше, не на те, що і наскільки вони обмежують, а швидше помічаєш, що і як вони дозволяють. У кожному міститься тільки одне обмеження, а все решта – свобода. І її набагато більше. Подумай. Наприклад, ти бачиш в музеї табличку: "Руками не чіпати" чи "Торкатися заборонено". Скільки в музеї таких речей? Сотня? Може, тисяча. Чи навіть кілька. А поза музеєм у тебе є мільйони – мільярди – безмежно багато речей, до яких ти торкаєшся, які ти можеш чіпати, і, якщо ти торкнешся квітки чи води, ти й отримаєш набагато більше, ніж від дотику до експонату. Це ж не обмеження, це проголошення твоєї особистої свободи, бо цим самим тобі нагадують: у тебе є відчуття дотику, ти можеш насолоджуватися від сприйняття світу таким чином. Тільки не забувай про це і не обмежуй свою увагу до обмежень… Справжні обмеження створює людина тільки сама собі…

Advertisements
Kommentare
  1. gundiky sagt:

    Класно!!! Супер!!!!
    Ти – молодець!

    П.С. Вітаю із зміною зовнішнього вигляду журналу. Так значно краще!
    (І як я не помітив цю тему?)

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s